سفارش تبلیغ
صبا
 
دوشنبه 93 بهمن 6 , ساعت 3:58 عصر
یک قلاده شیر وحشی، چنان با یک محیط بان خو گرفته و رابطه دوستانه ای پیدا کرده که جز با دیدن عکس و تصویر از آن، این رابطه غیر عادی، باورکردنی نیست. عکس ها و تصویرهای گرفته شده از سیرگا و والنتین، در شبکه اجتماعی اینترنت، پانزده میلیون بیننده داشته است.

به گزارش بولتن نیوز، این شیر ماده که «سیرگا» (Sirga) نام گذاری شده، چنان رابطه دوستانه ای با والنتین گرونر(Valentin Gruener)، محیط بان 27 ساله پیدا کرده که به همبازی او تبدیل شده است.

 

دوستی شیر و انسان

 

دوستی باورنکردنی شیر و انسان


این شیر در پی تصویرهای منتشر شده از وی، در سال 2014 به یکی از پربیننده ترین ستاره های فضای اینترنتی تبدیل شده؛ حال او به کمک مربی اش شکار کردن را یاد می گیرد.

 

دوستی باورنکردنی شیر و انسان

 

دوستی شیر و انسان

 


تصویرهای گرفته شده از سیرگا و والنتین، در شبکه اجتماعی اینترنت، پانزده میلیون بیننده داشته است.

 

دوستی باورنکردنی شیر و انسان


گرونتر آلمانی، این شیر حدود 150 کیلوگرمی را از دوره نوجوانی شیر آموزش داده است. اکنون لازم شده است که سیرگا شکار کردن را بیاموزد و چه کسی  بهتر از گرونر می تواند این روش را به شیر بیاموزد. آنها تلاش دارند سیرگا را به تدریج به حیات وحش بازگردانند و از مراحل این کار، فیلم مستندی نیز می سازند.

 

دوستی باورنکردنی شیر و انسان - تهیه فیلم مستند از این دوستی

 

هدف از این فیلم این است که نشان دهند چگونه یک قلاده شیر سرگردان و در حال مرگ، اکنون به لطف این دوستی با انسان، قوی و قدرتمند شده است.

 

دوستی باورنکردنی شیر و انسان

 

البته والنتین که خود دامپزشکی می داند، و همکارانش، واکسن و دیگر مراقبت های دامپزشکی را برای سیرگا فراهم می کنند.

 

این شیر در یک مزرعه در صحرای کالاهاری در بوتسوآنا به حال خود رها شده بود. به گرونر که در «طرح حیات وحش مودیسا» (Modisa Wildlife Project) کار می کند، اجازه داده شد تا با پرورش این قلاده شیر، آن را از مرگ نجات دهد.

 

دوستی باورنکردنی شیر و انسان

 

اکنون پس از سه سال از آن دوره، آنها به زوجی جدانشدنی تبدیل شده اند؛ به طوری که هر بار که گرونر در ورودی محوطه نگهداری سیرگا را باز می کند، سیرگا به آغوشش می پرد.

 

دوستی باورنکردنی شیر و انسان

 لیست کل یادداشت های این وبلاگ

 
 

ابزار هدایت به بالای صفحه